Nowy Builder Extreme 1500 – wydruki o szerokości do 110 cm!

Mamy przyjemność zaprezentować nowy model przemysłowej drukarki 3D marki Builder 3D Printers w dniu oficjalnej światowej premiery: Extreme 1500.

 

Extreme 1500 ma imponujący obszar zadruku wielkości 1100 x 500 x 820 mm (XYZ), co jest rzadko spotykaną wartością na rynku drukarek przemysłowych.  Posiada również wbudowany stół podgrzewany, Wi-Fi, kamerę do podglądu wydruku oraz system ekstruderów Dual Feed.

 

Extreme 1500 jest doskonałym dopełnieniem wcześniejszych modeli Extreme 1000 oraz 2000, powstałym dla klientów, którzy potrzebują urządzenia o jak największej i najszerszej powierzchni roboczej stołu przy jednocześnie w miarę kompaktowej wielkości, umożliwiającej jego instalację nawet w niedużych pomieszczeniach, bez modyfikacji szerokości standardowych drzwi. Extreme 1500 została tak pomyślana, aby zmieściła się nawet w windzie.

 

Co można drukować na Extreme 1500?

 

Dzięki bardzo dużej powierzchni roboczej można drukować wiele obiektów obok siebie lub drukować długie przedmioty, które chcemy drukować w jednym kawałku. Na przykład prototypy jachtów, długie deski surfingowe, obudowy produktów i wiele innych.

 

Co wyróżnia Extreme 1500 spośród innych urządzeń przemysłowych na rynku?

 

Większość przemysłowych drukarek 3D jest tak duża i ciężka, że nie są  mobilne; odpowiedzią na to jest model Extreme 1500. Przy jednej z największych powierzchni zadruku na rynku nadal jest urządzeniem mobilnym, transport ułatwiają wbudowane cztery koła na spodzie drukarki, z możliwością ich łatwego podniesienia i zastosowania stabilnych stałych nóżek w razie potrzeby. Koła nie tylko ułatwiają instalację, ale dają możliwość swobodnego przemieszczania drukarki do innego pomieszczenia czy piętra, zawsze gdy istnieje taka potrzeba. Dzięki temu drukarka może być wykorzystywana w wielu działach firmy i po zakończeniu jednego projektu zostać przemieszczona tam, gdzie kolejny zespół będzie na niej wygodnie pracować. Eliminuje to konieczność wielokrotnych wędrówek pracowników nadzorujących druk, przyspiesza pracę i czyni ją wygodniejszą. Urządzenie zostało tak pomyślane, że mieści się nawet w zwykłej biurowej windzie.

 

Dodatkowo drukarka Extreme 1500 posiada znany z pozostałych modeli unikalny, opracowany przez producenta system ekstruderów Dual Feed, dający możliwość drukowania dwoma kolorami filamentów lub dwoma materiałami przy wykorzystaniu jednej głowicy. Daje to możliwość tworzenia nowych barw, przejść tonalnych oraz unikalnych efektów.

 

Duża drukarka wymaga dużych ilości filamentu?

 

Oczywiście druk dużych przedmiotów wymaga użycia dużych szpul. Extreme 1500 ma możliwość zamontowania 4 szpul filamentu o wadze 3 kg, 4,5 kg lub 6,5 kg każda. Dodatkowo można zredukować czas pracy z modyfikowanymi filamentami PRO1 od Innofill o 30%. Dla przykładu, druk obiektu Empire State Building o wysokości 1800 mm na Extreme 2000 trwał 300 godzin. Z PRO1 było to 210 godzin.

 

Co daje wbudowana  kamera?

 

Wbudowana kamera umożliwia śledzenie obrazu z komory roboczej gdzie chcesz i kiedy chcesz.

 

Kiedy pierwsze egzemplarze trafią do klientów?

 

Pierwsze egzemplarze Extreme 1500 opuszczą fabrykę w drugim tygodniu grudnia.

 

Pobierz ulotkę oraz informację prasową

 

extreme-1500_info-prasowa

extreme-1500_ulotka

 

 

builder-extreme-1500-front

|

extreme-1500-left-side

|

builder-extreme-1500-left

|

dual-feed-extruder-builder-extreme-1500-kopia

|

filament-builder-extreme-1500

|

wheels-kopia

|


______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________¨
__