Najnowszy model drukarek Builder PREMIUM już w sprzedaży, także w Polsce

28 października po raz pierwszy trafiły do sprzedaży najnowsze urządzenia do druku 3D w technologii FDM holenderskiej marki Builder 3D Printers – są to drukarki Builder PREMIUM, dostępne w trzech rozmiarach: Small, Medium oraz Large. Rozmiary różnią się wysokością – na takiej samej podstawie zadruku 205 x 215 mm oferują wysokość zadruku odpowiednio 200 mm, 400 mm lub 600 mm.

 

builder premium family1

|

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W porównaniu z dotychczasowymi modelami Builder Original drukarki Builder PREMIUM wyróżnia przede wszystkim wyposażenie:

 

zamknięta komora robocza,

• panel sterujący z kolorowym ekranem dotykowym 4,3 cala,

Wi-Fi umożliwiające zdalne sterowanie drukiem, np. z telefonu,

• wbudowana kamera umożliwiająca zdalne śledzenie postępu pracy,

podgrzewany stolik,

• system Dual Feed w standardzie,

oświetlenie LED komory.

 

Drukarki 3D Builder PREMIUM zostały pokazane po raz pierwszy podczas belgijskich targów Prototyping 2015. Nasze dotychczasowe modele Builder Original zostały bardzo dobrze przyjęte przez branżę druku 3D, chcieliśmy więc zaproponować coś, co odpowie na potrzeby bardzo szerokiego grona odbiorców, powiedział Niels Hunck, dyrektor ds. sprzedaży Builder 3D Printers. Z wielkim zaangażowaniem pracowaliśmy nad nowymi modelami Builder PREMIUM, które wyposażyliśmy w aktualne osiągnięcia technologiczne, ułatwiające życie na co dzień.

 

Kolorowy ekran dotykowy o średnicy 4,3 cala

 

Nowe modele drukarek Builder PREMIUM posiadają wbudowany panel sterujący z kolorowym ekranem dotykowym o średnicy 4,3 cala. Został on umieszczony w górnej części obudowy dla większej wygody użytkowania. Dzięki wbudowanemu Wi-Fi kontrola ustawień druku, takich jak przygotowanie głowicy, przepływ filamentu czy podgrzewanie stolika, może odbywać się nie tylko jednym kliknięciem bezpośrednio poprzez ekran dotykowy, ale także zdalnie, np. z telefonu z dostępem do internetu. Dostęp do panelu sterującego jest zabezpieczony hasłem.

 

builder premium touch screen9

|

 

 

 

 

 

 

 

Stolik podgrzewany, zamknięta komora robocza, wbudowana kamera

 

Sterowanie temperaturą stolika odbywa się poprzez ekran dotykowy. Aby zapewnić maksymalną stabilność temperatury wewnątrz komory roboczej, drukarki Builder PREMIUM mają w pełni zamkniętą komorę z efektownymi bocznymi przeszkleniami i drzwiami umożliwiającymi dostęp od przodu i od góry (szkło akrylowe). Połączenie podgrzewanego stolika ze stabilizującą funkcją zamkniętej komory pozwala uniknąć odkształceń i poprawia przyczepność drukowanego przedmiotu do stolika. Dużym udogodnieniem jest wbudowana kamera, umożliwiająca zdalny podgląd procesu druku z dowolnego komputera lub telefonu z dostępem do internetu.

 

|

|

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trzy wielkości: Small, Medium i Large

 

Do sprzedaży trafiły trzy wielkości drukarek Builder PREMIUM: Small, Medium oraz Large. Wszystkie trzy wielkości mają takie samo pole robocze o rozmiarach 205 x 215 mm, różnią się zaś wysokością zadruku – jest to odpowiednio 200 mm, 400 mm i 600 mm. Każdy z modeli jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, białej lub czerwonej, pasujących zarówno do wnętrz typowo biurowych, jak i nowoczesnych.

 

builder premium red family3 builder premium white family3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

System Dual Feed

 

Wszystkie modele drukarek Builder PREMIUM są wyposażone w sprawdzony i unikatowy system Dual Feed opracowany przez Builder 3D Printers. Dzięki niemu drukarki Builder jako pierwsze drukarki 3D na świecie oferowały funkcję mieszania filamentów w czasie druku (funkcja Colormix), dając możliwość tworzenia nowych barw, przejść tonalnych i unikatowych efektów. Wynika to z niespotykanej budowy urządzenia, wyposażonego w dwa ekstrudery, z których filament spływa do jednej wspólnej głowicy. W ten sposób drukarka może drukować nie tylko naprzemiennie z dwóch różnych filamentów (granica pomiędzy jednym a drugim kolorem lub materiałem, np. PLA i PVA, jest wyraźna), ale też równocześnie dawkować dwa kolory filamentu w kontrolowany przez użytkownika sposób (filamenty stapiają się ze sobą, dając nowy kolor, odcień lub przejście tonalne). System Dual Feed pozwala ponadto uniknąć problemów z wyciekiem materiału z drugiej głowicy podczas druku, a także związanych z przechodzeniem z jednej głowicy na drugą.

 

Cennik oraz składanie zamówień

 

Wszystkie najnowsze modele drukarek 3D Builder PREMIUM są w sprzedaży na zamówienie. Zamówienia można składać poprzez kontakt z polskim dystrybutorem już dziś. Zostaną zrealizowane w kolejności wpłynięcia, poczynając od końca listopada br.

 

Ceny urządzeń w sprzedaży premierowej:

 

Builder PREMIUM Small           11.999,00 zł netto  |  14.758,77 zł brutto

Builder PREMIUM Medium      15.599,00 zł netto  |  19.186,77 zł brutto

Builder PREMIUM Large           17.699,00 zł netto  |  21.769,77 zł brutto

 

 


______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________¨
__